Hakkımızda

Tekstil sektörünün her aşamasında uzun yıllara dayanan bir tecrübe neticesinde doğan Hillteks, modanın nabzını tutan güçlü tasarımları, üretim kapasitesi ve yenilikçiliğiyle modern bir şirkettir. Tekstilin sürekli gelişmesi ve şekil değiştirmesine ayak uyduran Hillteks, sürdürülebilir moda anlayışına hitap eden üretimiyle çevreci bir duruş sergiliyor.

Hillteks koleksiyonları, her sezon yenilikçi bir moda anlayışıyla öne çıkıyor ancak zamansız moda akımına da doğrudan uyum sağlıyor. Modada yenilenebilir, geri dönüştürülebilir bir anlayışı benimseyen şirket, tasarım ve üretim aşamalarında sürdürülebilirliğe odaklanıyor.

Hillteks Tekstil trend, kaliteli, dayanıklı ve şık koleksiyonlarıyla her moda sezonunda kapılarını yeniliğe aralıyor, sektörün hedef kitlesinden tam not almayı başarıyor.

Devamını Oku

Çevre dostu üretim anlayışı

Sürdürülebilir Tekstil Nedir? Neden Önemlidir?

Sürdürülebilir tekstil, tüketim çılgınlığının her alanda sürdüğü ve kaynakların sınırsızca kullanıldığı, enerji tüketiminin arttığı modern çağda kaynak kullanımına, geleceğe dönük moda dünyası inşa etmeye ve yaşanabilir çevre hayalini gerçek kılmaya çalışan yenilikçi bir kavramdır. Sürdürülebilir üretim sadece tekstil sektöründe dikkat çeken bir yenilik değildir. Her alanda endüstriyel üretimin yol açtığı çevresel ve sosyal kirlilik dikkat çekiyor, çözüm üretmek ve önlemler almak adına sürdürülebilir üretime geçiş yapılıyor. Tekstil, çevre kirliliğinde ikinci sırada yer alan bir sektör olarak sürdürülebilirlik konusunda müthiş bir zemine sahip. Dünya tekstil pazarında önemli bir konumda yer alan Türkiye, sürdürülebilir tekstil konusunda modern yöntemler tercih ediyor.

Sürdürülebilir üretim ekolojik, ekonomik ve sosyolojik anlamda üç temel noktada ele alınıyor.

Devamını Oku


AR-GE

Hillteks Teksil, kültürel dokulara, toplumdaki moda anlayışına, ulusal ve uluslararası moda kodlarına, modern çağa, doğaya odaklanarak çok yönlü bir tekstil hizmeti veriyor. Hillteks’in AR-GE bölümü ve bu bölüme yapılan yatırımları sayesinde sürdürülebilir moda, organik üretim gibi konularda önemli adımlar atılıyor. AR-GE çalışmaları, teknolojik altyapı ile desteklenerek modern çağa uygun, zamansız, doğa dostu, kaliteli koleksiyonlar hazırlanıyor. Ekolojik dengeyi önemseyen Hillteks yönetimi, her detaya dikkat ederek yeni nesil üretimler yapıyor.


ÜR-GE

Tekstil sektörü sürekli yenilenen çok hızlı, enerjisi yüksek bir faaliyet alanı. Hillteks bu enerjiye yetişebilmenin gücünü ÜR-GE çalışmalarından alıyor. ÜR-GE, yeni ürün geliştirme alanı sayesinde sektörden birkaç adım önde giden Hillteks, hazır moda sektörünün dinamizmini yükseltiyor. Ürün ve üretim geliştirme çalışmalarında Hillteks, başarılı bir çizgide ilerliyor, sektörün beklentilerini karşılıyor, dünya çapında bir moda anlayışına hitap ediyor

Uluslararası Fuarlar